Dove Advanced Hair Series, Pure Care Dry Oil – zaawansowana pielęgnacja włosów

Dove Advanced Hair Series, Pure Care Dry Oil jest olejkiem do wszystkich rodzajów włosów, wchodzącym w skład ekskluzywnej serii pielęgnacyjnej, ujętej w piękne opakowania i dopracowanej w najdrobniejszych szczegółach.

Firma Dove nie poskąpiła naturalnych olejków w produkcie.

To w końcu na ich sile opiera się działanie kosmetyku. Produkt ma odżywiać, regenerować i zabezpieczać włosy, a ponadto kondycjonować je i gwarantować natychmiastowy, świetny wygląd zaraz po nałożeniu.

Dove Advanced Hair Series, Pure Care Dry Oil obfituje w sześć naturalnych olejów. Głównym z nich jest znany od wieków za swoje dobroczynne działanie na włosy olej makadamia. Ten wyjątkowy olej zaskakuje swoją wchłanialnością. Po nałożeniu całkowicie znika we wnętrzu włosów, aby regenerować je od wewnątrz. Dzięki temu nie obciąża pukli. Stanowi bogactwo unikatowego kwasu tłuszczowego z grupy omega – 7 (oleopalmitynowego). Jest on głównym składnikiem sebum wytwarzanego przez ludzką skórę. Dzięki temu bardzo sprawnie reguluje procesy na powierzchni skóry głowy. Dla nas oznacza to tyle, że ów wyjątkowy kwas tłuszczowy zredukuje nadmierne przetłuszczanie się skóry głowy, lub nawilży, jeśli jest ona wysuszona. Ma zdolność spowalniania procesów starzenia i wzmacniania włosów, które przestaną się łamać i stają się gładkie oraz lśniące. Olej kokosowy ma przede wszystkim zdolności ochronne. Stwarza barierę dla zanieczyszczeń i toksyn oraz zabezpiecza włosy przed uszkodzeniami, oraz złymi warunkami klimatycznymi. Olej ze słodkich migdałów to z kolei bardzo delikatny olej, który łagodzi wszelkie podrażnienia, a jednocześnie wzmacnia barierę ochronną na powierzchni włosa. Działający odmładzająco olej słonecznikowy pomaga w syntezie kolagenu, zwalcza wolne rodniki i przyczynia się do regeneracji włosów, podobnie jak zawarty w Dove Advanced Hair Series Pure Care Dry Oil olej palmowy. Najskuteczniejszy w walce z oznakami starzenia się skóry i włosów jest olejek z pestek granatu. Często pojawia się on w produktach do skóry dojrzałej.
Widać zatem, że firma Dove bardzo się postarała, tworząc swój olejek. Ma on lekką strukturę i nie obciąża włosów. Można go stosować zarówno na suche, jak i mokre włosy, a 100 ml produktu wystarczy a dosyć długo. Lubimy go zwłaszcza za to, że nałożony codziennie rano przed stylizacją natychmiast wydobywa piękno i blask włosów, które dają się wyjątkowo łatwo układać.

Dove Advanced Hair Series, Pure Care Dry Oil jest olejkiem, który bardzo dobrze mieć w łazience, a nawet w torebce, ponieważ może być używany wielokrotnie w ciągu dnia.