Hit hindusek – zielony olej do włosów Dabur Amla – czy to działa?

Mieszkańcy orientalnych krajów wierzą w moc pradawnych mikstur i medycynę naturalną. Według nich święta księga zwana Ajurwedą jest lepsza niż Google – to w niej znajdują się przepisy na poważne i błahe dolegliwości. Jak zahamować wypadanie włosów? Hinduski zalecają olej wytłoczony z owoców amli. Najpopularniejszy, dostępny na całym świecie jest zielony olej amla marki Dabur: czy „to” działa i w jaki sposób?

Olejek amla – indyjski sekret olejowania wypadających włosów

Olejek amla jest niczym innym jak wyciągiem z orientalnej rośliny, zwanej przekornie „indyjskim agrestem”. Zielone owoce amli wyglądają bardzo znajomo, ale mają moc, jakiej agrest niestety nie posiada. Amalaka jest określana jako cudowna roślina o silnie upiększającym działaniu na włosy. Olej amla wzmacnia też cebulki i sprawia, że włosy stają się po nim sprężyste, zdrowe, błyszczące.
Zielony olejek silnie odżywia włosy – nie tylko na zewnątrz, ale i w wewnętrznych strukturach. To od nich zaczyna się piękno i zdrowie włosów. Kurkuminoidy zawarte w owocach amli „wymiatają” wolne rodniki zapewniając młodszy wygląd włosów. Amla zalecany jest również na włosy wypadające, osłabione, które nie chcą rosnąć.

Olej Amla Dabur – najbardziej zielony wśród olejów

Najpopularniejszym zielonym olejkiem do włosów jest hinduski produkt Amla Dabur. To on jest najczęściej opisywany w sieci jako lek na porost i wypadające włosy. Za jego popularnością i na korzyść wpływa przede wszystkim jego cena. Olejek jest niedrogi, a wyciąg z amli ma tu duże stężenie. Czy hamuje wypadanie włosów – z pewnością. Czy nadaje się dla każdego? Z tym należałoby polemizować, ponieważ osoby o wrażliwej lub bardzo suchej skórze głowy nie będą zadowolone z parafiny, alkoholu i perfum w składzie. Olej nie należy do naturalnych, organicznych i 100% czystych, ale nieocenione działanie zielonej amli wpływa na włosy doskonale i poprawia ich stan. Należy pamiętać, aby oleju nie nadużywać – mógłby niestety podrażnić lub przesuszyć skórę głowy.

Olej amla Dabur – jakie ma możliwości w pielęgnacji?

To wyjątkowy olej do włosów, ale… tylko do włosów. To również nietypowa cecha jak na naturalne oleje, ponieważ większość z nich można stosować w szeroko pojętej pielęgnacji i sprawdzają się doskonale w każdej dziedzinie. Olej amla jest w tej kwestii outsiderem. Choć wiele osób uważa, że można spokojnie stosować go również w pielęgnacji skóry – zielony indyjski olej ma intensywny, dość nieprzyjemny zapach, który niestety długo utrzymuje się na skórze.
Do takiej pielęgnacji lepiej wykorzystać inne naturalne olejki, które znakomicie wygładzają i ujędrniają skórę, a nawet zwalczają rozstępy (np. olej migdałowy). Amla nie zadba o ciało, ale doskonale wypielęgnuje ciemne włosy, nada im ładnego, głębokiego odcienia i blasku, oraz zwalczy matowość.

Olej Amla Dabur- działanie

  • Przyspiesza cykl wzrostu włosów.amla-oil-hair-dabur
  • Wzmacnia kolor.
  • Zapobiega przedwczesnemu siwieniu.
  • Zapobiega wypadaniu włosów.
  • Odżywia skórę głowy oraz cebulki włosów.
  • Wzmacnia włosy.
  • Chroni i nadaje blasku.

Olej Amla Dabur – opinie

Olej Amla Dabur – mimo nieco kontrowersyjnego składu – zbiera doskonałe opinie w sieci. Jest ceniony za niską cenę i korzystny wpływ na porost włosów. To olejek, o którym dużo się mówi w sieci, ma grono zwolenników i przeciwników, dlatego można o nim przeczytać bardzo różne opinie.