Męskim okiem. Czy olejowanie włosów jest dla facetów?

Rzadko słyszy się o męskich blogach o tematyce urodowej, a kwestia pielęgnacji mężczyzn nadal jest pomijana. Mimo tego z różnych stron dobiega coraz więcej cichych skarg w tym temacie. Słyszymy, że mężczyźni też chcą dbać o siebie i dobrze wyglądać. To zagadnienie mimo wszystko jest nadal mocno kontrowersyjne, a mężczyźni wstydzą się o tym mówić.

Czy faceci powinni dbać o swoje włosy? Czy olejowanie to metoda dobra dla mężczyzn?

Warto zacząć od tego, że mężczyźni także powinni dbać o pielęgnację swoich włosów. Co prawda, męski włos jest zbudowany nieco inaczej niż ten należący do kobiety, jednak mężczyzn dotykają te same problemy np. łysienie, wypadanie włosów, przetłuszczanie się, utrata koloru, łupież itp. Z tego powodu nie wydaje się niczym dziwnym fakt, że o problematyczne włosy trzeba zadbać. Także mężczyźni powinni pielęgnować swoje włosy, zapewniać im prawidłowe odżywienie i nawilżenie.

Pielęgnacja męskich włosów powinna być odpowiednia dla ich nieco odmiennej struktury. Istnieją linie kosmetyków stworzone z myślą o męskich włosach, choć nie cieszą się dużą popularnością. To może być wynik niskiej świadomości wśród mężczyzn, niechęci do stosowania dodatkowych kosmetyków lub społecznego wstydu. Dobrym rozwiązaniem dla mężczyzn, którzy chcą spróbować zadbać o swoje włosy, może być olejowanie. Dlaczego?

Przede wszystkim olejowanie nie wymaga specjalnego wysiłku ze strony mężczyzn, którzy z natury nie lubią dokładać sobie dodatkowej pracy. Jako, że oleje naturalne możemy znaleźć już na kuchennej półce, to ułatwia sprawę rozpoczęcia olejowej kuracji. Nie ma konieczności wyprawy do sklepu, drogerii lub apteki, wybierania odpowiednich kosmetyków, czytania etykiet i proszenia o pomoc obsługi. Co najważniejsze, nikt nie musi wiedzieć, że mężczyzna dba o pielęgnację włosów – nie zdradza go wizyta w sklepie, ani łazienkowe półki uginające się pod kosmetykami do włosów.

Warto dodać jeszcze, że olejowanie jest bezpieczną, naturalna metodą, a więc nie ma zagrożenia tym, że jakiemukolwiek mężczyźnie stanie się krzywda przy olejowaniu włosów. Kuracja może zdziałać cuda lub po prostu nie przynieść żadnych efektów. Nie ma obawy o uszczerbek na zdrowiu, a aplikacja oleju jest banalnie prosta. Faceci wcale nie muszą udziwniać olejowania tak, jak robią to kobiety. Mogą zastosować najprostszą z metod, czyli olejowanie na sucho. Kilka kropel lekkiego olejku wmasować w skórę głowy w trakcie porannej i wieczornej toalety. Proste i skuteczne, także dla mężczyzn.