Alternatywa dla olejów do włosów – oliwka JOHNSON’S Baby

Jesteśmy przyzwyczajeni, że pielęgnacja włosów olejami dotyczy wyłącznie nakładania na włosy naturalnych olejów roślinnych, ale nie tylko w nich kryje się bogactwo składników odżywczych.

Zaskakujące efekty przynosi także olejowanie oliwkami dla dzieci, wśród których najlepsze opinie od włosomaniaczek zbiera oliwa Johnson’s Baby nakładana na włosy.

SKŁAD

Na początek warto zerknąć na skład odżywki Johnson’s Baby. Dlaczego nadaje się do olejowania włosów? Na drugim miejscu, tuż za czystą wodą, znajduje się gliceryna – humektant zatrzymujący wilgoć i zapobiegający utracie wody z naskórka. To głównie on odpowiada za nawilżające właściwości oliwki Johnson’s Baby. Tuż za gliceryną w składzie dziecięcej odżywki znajdziemy emolient, który otacza włosy warstwą okluzyjną i zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody. W składzie znajdują się też inne substancje odpowiadające za nawilżanie, zmiękczanie oraz regulowanie pH skóry (także skóry głowy).

FORMUŁA

Oliwka Johnson’s Baby jest dość lekka i delikatna, jak przystało na produkt do pielęgnacji dziecięcej skóry. Łagodna oliwka została przetestowana dermatologicznie i hipoalergicznie, więc nie ma zagrożenia pojawieniem się uczuleń lub podrażnień na skórze głowy. Oliwka nie powinna też wysuszać włosów po olejowaniu, na co wskazuje zarówno skład i przebadana formuła. Ponadczasowa oliwka Johnson’s Baby jest lekko wodnista, ma przepiękny zapach i wchłania się dość dobrze pozostawiając na włosach delikatny, olejowy film.

OLEJOWANIE WŁOSÓW

Jak stosować oliwkę dla dzieci na włosy? Jako, że formuła oliwki jest bardzo podobna do standardowych olejów roślinnych do olejowania włosów, dlatego nakładanie jej na pasma niczym się nie różni. Można to robić na suche lub mokre włosy, także na ciepło. Ważne, aby nie przesadzać z ilością oliwki Johnson’s Baby nakładanej na włosy, ponieważ może być ciężko ją zmyć. Jak każdy produkt o olejowej formule, także oliwka Johnson’s Baby na włosach może powodować przetłuszczenie i obciążenie.