Olej kokosowy Avril – lekko o ‚ciężkich’ sprawach niskoporowatych włosów

Olejowanie nie musi być tylko dla wybrańców o zniszczonych, wysokoporowatych włosach. Jeśli Twoje są ciężkie, grube i sztywne, a jedyne czego pragniesz, to nadać im lekkości i zabezpieczyć przed niszczeniem – Avril przedstawia swoją propozycję: pielęgnacyjny olej kokosowy w tubie. Organiczny i certyfikowany, zadba o kondycję i blask niskoporowatych włosów.

Olej kokosowy – najlepszy do olejowania niskoporowatych włosów

Ciężkie i grube włosy najczęściej trzymamy z daleka od olejków i olejowania. To oczywiście mit, że nie można ich olejować. Wystarczy dobrać odpowiedni olej, który odpowiednio o nie zadba: nie przeciąży, ani nie przetłuści, lecz oczyści skórę głowy i odbija włosy od nasady, nadaje im lekkości, wzmocni, zapobiegnie niszczeniu. Tak działa olejek kokosowy, którego niewielkie cząsteczki bardzo pasują do włosów o niskiej porowatości. Niezwykłą lekkość i blask widać już po pierwszym olejowaniu włosów.

Co jeszcze zyskasz dzięki olejkowi kokosowemu?

Olejek kokosowy to szeroko pojęta pielęgnacja. Okazuje się, że działa antyseptycznie, jest antybakteryjny – dermatolodzy polecają go przy trądziku młodzieńczym, ponieważ zwalcza specjalny gatunek grzybów odpowiedzialnych za powstawanie krostek. Dodatkowo olej kokosowy… doskonale wybiela zęby i odkaża jamę ustną, dlatego blogosfera rozpisuje się na temat ssania oleju kokosowego w codziennej pielęgnacji zębów.

Olej kokosowy Avril – najwyższa klasa oleju kokosowego

Olej o wysokiej cenie, którą nieco rekompensuje doskonała jakość. Kosmetyk Avril ma certyfikaty jakości Cruelty Free (PETA) , ECOCERT i jest polecanym olejem, dzięki któremu zapewnisz sobie pielęgnację od stóp aż po koniuszki włosów. Doskonale się rozprowadza, a wygodna tuba ułatwia dozowanie kosmetyku. Avril to czysty i organiczny produkt, który zawiera wszystko za co ceni się olejek kokosowy.

Olej kokosowy Avril – działanie

  • Wzmacnia włosy.avril-coconut-oil-hair-oil
  • Odbija je od nasady.
  • Dodaje lekkości.
  • Dba o cerę trądzikową.
  • Wybiela zęby.
  • Odkaża rany i jamę ustną.
  • Przyspiesza gojenie skóry.
  • Pielęgnuje szorstkie stopy, kolana, łokcie.

Olej kokosowy Avril – opinie

To jeden z lepszych olejków do olejowania włosów niskoporowatych, grubych i pozbawionych elastyczności, puszystości i blasku. Obok oleju arganowego i jojoba jest jednym z chętniej stosowanych olejków. Olej kokosowy zbiera dobre opinie, choć zdecydowanie jego popularność słabnie, przez to, że ma węższe grono odbiorców (nie nadaje się do wszystkich rodzajów włosów). Jest jednak dobrym komponentem przedłużającym trwałość domowych kosmetyków i tak jak jojobę – można go łączyć we wszystkich rodzajach produktów do pielęgnacji ciała.