Olej z pestek dyni na męski problem – łysienie STOP

Wypadanie włosów to problem, który dotyka wiele osób w różnym wieku, ale szczególnie nasilony jest w grupie mężczyzn po 50 roku życia. Ma to związek z poziomem DHT (dihydrotestosteronu), który ulega zmianie. Skuteczną metodą na zapobieganie łysieniu jest olejowanie włosów przy pomocy oleju z pestek dyni. Jak to działa? Jak olejować włosy?

Bardzo dobre właściwości nasion dyni wynikają głównie z ich bogatego składu.

Wytłoczony na zimno z zachowaniem odpowiedniej receptury olej z pestek dyni zachowuje wszystkie te właściwości. Jest to więc bogactwo niezbędnych kwasów tłuszczowych (w tym z grupy omega-6 i omega-3), witamin, minerałów i wielu innych składników odżywczych. Działanie oleju z nasion dyni na osłabione włosy i gruczoł krokowy potwierdza ponad 80% pacjentów z zaburzeniem poziom DHT w organizmie. Warto więc postawić na pielęgnację olejem z nasion dyni.

Najważniejsze jednak w pielęgnacji włosów u mężczyzn są beta-fitosterole z oleju z pestek dyni, które wpływają pozytywnie na pracę gruczołu krokowego, obniżają nadmierne stężenie DHT i eliminują problem łysienia (a jednocześnie zmniejszają przyrost prostaty). Nierafinowany olej z pestek dyni (dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, jaki rodzaj oleju z pestek dyni kupić) zawiera bardzo wysokie stężenie beta-sitosterolu.

Olejowanie włosów u mężczyzn właśnie olejem dyniowym dostarcza do mieszków włosowych nie tylko beta-fitosterole, ale również inne związki aktywne, które mają wpływ na negatywne skutki działania DHT. Wśród nich znajduje się łagodny steryd, czyli składnik oleju z pestek dyni, który blokuje szkodliwy wpływ nadmiaru hormonów na komórki włosów.

Oprócz steroli roślinnych, sterydów oraz niezbędnych kwasów tłuszczowych, w oleju z pestek dyni znajduje się też wiele przeciwutleniaczy. Wszystko to sprawia, że olejowanie włosów olejem dyniowym może skutecznie zahamować łysienie u mężczyzn i sprawdzić się w ogólnej pielęgnacji włosów wypadających, wymagających wzmocnienia.